Starostlivosť o kožu

Náležitou starostlivosťou a zdravým životným štýlom môžeme udržiavať zdravie kože a jej vzhľad. Koža tiež prospieva, keď ju dostatočne chránime pred škodlivými vplyvmi.

Umývanie

Umývaním zbavujeme kožu nečistôt, prebytku kožného mazu, potu, mejkapu, odumretých kožných buniek a baktérií. Keď je však produkt na umývanie veľmi agresívny a útočí na prirodzenú kožnú ochranu, môže spôsobiť vysušovanie a podráždenie kože. Je preto veľmi dôležité používať šetrné čistiace prípravky, ktoré kožu nevysušujú, nedráždia, sú pH neutrálne a neupchávajú póry.

Pre denné a šetrné čistenie odporúčame Cetaphil čistiace mlieko. Pre denné a šetrné čistenie atopickej kože odporúčame Cetaphil Restoraderm hydratačný sprchovací šampón.

Hydratácia

Pre náš pocit pohody hrá koža dôležitú úlohu. V zdravej a pestovanej koži sa cítime príjemne a atraktívne. Aby koža zostala zdravá a bola chránená pred vysušovaním, je dôležité dostatočne ju hydratovať. Zdravá koža obsahuje vlastné prirodzené hydratačné faktory (Natural Moisturizing Factor – NMF), ktoré jej zabezpečujú zdravú a dlhotrvajúcu obnovu hydratácie, a tým zabraňujú transepidemálnej strate vody (TEWL).

Avšak rôzne faktory, ako napr. zima, vietor, ústredné kúrenie, horúce kúpele, lieky, genetická predispozícia alebo vekom podmienené vysychanie kože, môžu ovplyvniť produkciu mazu a spôsobovať nedostatok prirodzených hydratačných faktorov. Vedie to k oslabeniu funkcie kožnej bariéry a zvýšenej dehydratácii kože. Tá potom vysychá, napína sa a svrbí. Okrem toho sa už nedokáže brániť pred dráždivými látkami, napr. pred nečistotami, alergénmi a baktériami.


Naše tipy pre každodennú starostlivosť


Pre každodennú starostlivosť odporúčame:
Cetaphil hydratačné mlieko, Cetaphil hydratačný krém

Pri atopickej koži a koži so sklonom k ekzémom odporúčame:
Cetaphil Restoraderm hydratačné telové mlieko